Консультація для педагогів

Сьогодні пройшла консультація для педагогів з формування працелюбності як базової якості особистості дошкільника.

Над вихованням працелюбності дошкільника працює сьогодні педагогічний колектив ДНЗ №289. Через організацію різних видів праці (самообслуговування, господарсько-побутова праця, праця в природі, художня праця, використання різних форм організації праці (трудові доручення, чергування, спільна трудова діяльність), ознайомлення з професіями дорослих, уміле керування трудовими процесами у дітей формується позитивне ставлення до праці, суспільні мотиви власної трудової діяльності, розвивається самостійність, поглиблюється об’єктивна оцінка своїх умінь, умінь товаришів, з’являється самооцінка і, нарешті, формуються стійкі риси поведінки – працелюбність, наполегливість тощо. Діти з захопленням працюють, радіють результатам праці. Їх об’єднує спільна мета, позитивні емоції спілкування і очікуваний позитивний результат праці, в якому акумулюються трудові зусилля всіх учасників. Саме питання формування працелюбності стало предметом спільного з батьками обговорення на одній із педагогічних рад в дошкільному закладі. В рамках підготовки до педради була організована виставка «Як ми працюємо». Її оформляли педагоги разом з дітьми, відвідували батьки, висловлювали свої враження і думки на педагогічній раді. Лейтмотивом при обговоренні даного питання прозвучала думка, що праця має бути доступною і зрозумілою дитині, тоді вона докладатиме зусиль до її виконання, а отже відбуватиметься її зростання, як особистості, як члена суспільства.