/Files/images/IMG_3721.jpg

Сорокіна Олена Леонидівна

Сестра медична старша ЗДО№289

На цій посаді з 2011 року


Обов`язки сестриї медичної старшої:

Мій робочий день починається з обходу закладу до прийому дітей.

Прийом дітей починається з 7.30 години ранку з вимірювання температури. Від батьків дізнаюся про самопочуття дитини, про характер стулу вдома.

Проводжу огляд дітей: шкіри, зіву, на педикульоз та коросту, контролюю вихователів, щоб вони правильно приймали дітей в групи і вели документацію по ранковому прийому дітей.

Забезпечую організацію оздоровчих заходів та здійснюю контроль за дотриманням режиму дня. Перевіряю санітарний стан приміщень, контролюю проведення провітрювання та кварцування груп.

Здійснюю контроль за проведенням ранкової гімнастики, фізкультурних занять та прогулянок дітей.

Готую дітей до лікарського огляду. Беру участь у огляді дітей лікарем, обстеження поглибленими фахівцями проводиться 1 раз на рік, згідно з графіком встановленим ГДБ№1. Під час цього огляду виявляємо дітей з патологією, беремо їх на "Д" облік і направляємо на лікування в дитячу поліклініку. Дітям з патологією кістково-м'язової системи проводимо лікувальну фізкультуру в дитячому садку.

Виконую всі призначення лікаря, проводжу обстеження дітей і співробітників на ентеробіоз (зішкріб та аналіз калу на яйця глист), забір матеріалів для бактеріологічних досліджень по епід. показаннями під час карантину.

Організовую здачу аналізів (кров, сеча клінічні, кров на цукор) для дітей йдуть до школи і для обстеження в тубдиспансері при позитивній реакції Манту.

Направляю дітей на консультацію в дитячу поліклініку. Оформляю медичні карти дітей старших груп, що йдуть в школу.

Проводжу облік відсутніх дітей по хворобі, ізолюю захворілих дітей, виконую призначення лікаря і процедури дітям, які перебували в ізоляторі.

Медичний блок складається з медкабінета, ізолятора та маніпуляційної.

Проводжу антропометричні вимірювання дітям (визначення маси тіла та росту) 1 раз на місяць - ясельні групи, 1 раз в квартал - садові групи, а в літній період 1 раз на місяць. Дані антропометричних вимірів реєструю у відповідному журналі та історії розвитку дитини.

Вимірювання ваги Вимірювання зросту

Проводжу профілактичні щеплення дітям, згідно з календарем щеплень і складати план на рік і щомісячно. Попередньо попереджаючи батьків про проведені щеплення усно і письмово.

З метою профілактики простудних захворювань у дитячому садку протягом усього року проводяться наступні загартовуючі заходи - точковий і щітковий масажі, ходьба босоніж по килиму з гудзиками, морської солі, полоскання порожнини рота розчином морської солі, влітку - водні обтирання, обливання стоп водою , ходьба босоніж, взимку - часникові намиста, вживання в їжу на обід цибулі та часнику. Два рази на рік проводжу за призначенням лікаря кварцове опромінення дітей (осінь і весна). Здійснюю контроль за щоденним прогулянкам на свіжому повітрі в будь-яку погоду.

Здійснюю контроль за якістю привезених продуктів, їх правильним зберіганням та дотриманням натуральних норм продуктів харчування.Веду контроль за термінами реалізації швидкопсувних продуктів. На харчоблоці контролюю технологію приготування їжі та санітарний стан.

Систематично готую заявки на медикаменти, бактерицидні препарати, деззасоби, одноразові шприци, медінструменти і апаратуру.

Мається аптечка невідкладної допомоги.

Проводжу санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу, дітей і батьків.

Організувала куточок "Здоров'я", де розміщую посезонно Санбюлетень, пам'ятки для батьків та інші методичні рекомендації. Випустила Санбюлетень на такі теми як - "Грип та заходи боротьби та профілактики з ним", "Туберкульоз", "Гострі кишкові інфекції. Шляхи зараження", "Обережно гриби!", "Педикульоз".

Серед персоналу проводжу бесіди і сан.мінімуми на такі теми - "Профілактика дитячого травматизму", "Санітарні норми утримання приміщень", "Перша допомога при невідкладних станах", "Правила миття посуду" і т.д.

Постійно веду контроль за санітарним станом всіх приміщень і території ЗДО, за своєчасним вивезенням сміття.

Прикази МОЗ, якими користується сестра медична старша ЗДО№289 виконуючи свою обов`язки.

АНАЛІЗ роботи щодо збереження і зміцнення здоров’я дітей за 2018 рік

Питання збереження і зміцнення здоров’я дітей, створення безпечних умов перебування вихованців в ЗДО, забезпечення повноцінного психічного і фізичного розвитку є предметом постійної уваги колективу дошкільного навчального закладу. Протягом року проводилась систематична робота педагогічного колективу по укріпленню фізичного та психічного здоров’я дітей на основі особистісно-орієнтованого підходу, профілактики, корекції, загартування, організації безпечних умов життєдіяльності що забезпечило достатній рівень відвідування дітьми дошкільного закладу – 65 відсотків, включаючи літні місяці відвідування (69 відсотків у 2015 році) від спискового складу. Слід зазначити, що зменшилась кількість пропущених днів 1 дитиною по хворобі - 1,9дня (у 2014 році – 2.5 дня) .

Системний аналіз захворюваності дітей у 2017 році показав, що у порівнянні з минулим роком кількість захворювань ГВРІ та грипом зменшилась у дітей ясельного віку . Усього у 2017 році зареєстровано 74 випадків захворювань, з них: 20 - ясла, 54 - сад, у 2016 році 89 випадків, з них: 25- ясла, 64-сад.

У 2017 році із загальної кількості захворювань 38 випадків ГВРІ, відсутні захворювання на кишкові інфекції, 36 випадків інших хвороб. Порівняно з 2014 роком зменшилась кількість захворювань на ГВРІ та грип, відсутня захворюваність на ветряну оспу (у 2015 - 4 випадка), кишкові інфекції (у 2014 - 3 випадка),, пневмонію (у 2015 - 2 випадка), що говорить про достатній рівень організації профілактичної роботи в ДНЗ. Також у 2017 році зменшилась кількість тубвіражних дітей – 2 дитини.

Рік Усього випадків захворювань Кишкова інфекція ГРВІ Ветряна оспа Пневмонія Інші захворюв
2015 74 - 38 - - 36
2014 89 3 39 4 2 48

Індекс здоров я у 2017 році склав 58,3 відсотка, у 2015році 50,5 відсотків.

В закладі дошкільної освіти медичний кабінет забезпечено лікарськими засобами та виробами медичного призначення відповідно до наказу МОЗ України від 30.08.205 №432-496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі», створені належні умови для роботи медичного персоналу. У своїй роботі сестра медична старша здійснює систематичний контроль за додержанням санітарного законодавства, санітарно-епідеміологічними умовами утримання дітей в дошкільному навчальному закладі, організацією повноцінного харчування, вихованням культурно-гігієнічних навичок.

Сестра медична старша здійснює контроль за дотриманням режиму дня та навчальних навантажень згідно з віком дитини, профілактикою травматизму, спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь .

В поточному році забезпечено медичне обслуговування дітей із залученням діагностичної бази та лікарів-спеціалістів (в основному старші групи). Відзначено зменшення рівня захворювань кістково-м”язової системи (порушення осанки, плоскостопості), захворювань , зору.

Найменша захворюваність відзначена в групах № 8 (6-й р.ж.) вихователь Гулага О.П., № 4 (6-й р.ж.) вихователь Кутняк Т.Г.

Облік проведених профілактично-оздоровчих заходів показав, що діти, які пройшли оздоровлення в дошкільному навчальному закладі, хворіли менше на простудні захворювання ніж діти, що за різними причинами не відвідували дошкільний заклад. Підтримка захворюваності дітей на достатньому рівні зумовлено використанням таких заходів:

1. Проведенню системи профілактично-оздоровчих заходів, спрямованих на профілактику сезонного росту захворюваності, компенсацію весняної вітамінної недостатності і загартування.

2. Проведенню різних форм фізичної культури протягом дня.

3. Індивідуалізації та диференціації освітнього процесу.

4. Постійною співпрацею з сім’єю.

5. Контролю за дотриманням норм і правил гігієни та харчування дошкільників.

6. Контролю за фізичним розвитком дітей.

Проведений аналіз захворюваності дітей за 2017 рік дає підставу стверджувати, що протирецидивний курс оздоровлення проводиться не в повному обсязі, несистематично ( аромотерапія, часникотерапія, санація носової порожнини) що дає негативний результат і потребує покращення та поновлення в 2018 році.

Слід відмітити, що на низькому рівні проводиться робота з батьками щодо системного формування у дітей свідомого ставлення до свого здоров’я, вихованню здорового способу життя.

Поради лікаря

Батьків часто лякає підвищення захворюваності дітей у перші місяці після вступу до дитячого закладу. Нічого дивного: переміщення маленької людини з домашніх умов у дошкільний заклад без попередньої підготовки є для неї серйозним випробуванням, стресовою ситуацією.

Підготовка дитини до вступу в дитячий колектив – це система виховання, розпочата з перших днів життя дитини. Полягає вона в максимальному наближенні методів і прийомів виховання та режиму в домашніх умовах до умов дитячих дошкільних закладів, а також розвиток навичок самообслуговування. Стежте, щоб не виникали і не закріплювалися негативні звички – смоктання пустушки, годування через соску, заколисування перед сном та ін. Якщо такі звички уже виникли – треба саме зараз поступово, але наполегливо відучувати від них дитину.

Величезне значення для «вживання» дитини в нові обставини має її вихованість, тобто комплекс адекватних реакцій на різні прояви зовнішнього середовища. Намагайтеся ще вдома зняти підвищену збудженість, нервовість, невміння дослухатися до інших, рахуватися з ними, відчуття себе «центром землі».

На час вступу до дошкільного закладу в малюка повинні бути сформовані гігієнічні навички, вміння користуватися горщиком.

Слід також закріплювати позитивну емоційну реакцію на акт годування. Не допускайте під час прийому їжі «концертів» домочадців, бо таке «стояння на вухах» призводить лише до погіршення процесу травлення.

Що треба знати батькам?

Корисні поради та статті

Щеплення: ризики та переваги (відео)

Календар профілактичних щеплень

Кiлькiсть переглядiв: 291