/Files/images/IMG_3721.jpg

Сорокіна Олена Леонидівна

Сестра медична старша ЗДО№289

На цій посаді з 2011 року


Обов`язки сестриї медичної старшої:

Мій робочий день починається з обходу закладу до прийому дітей.

Прийом дітей починається з 7.30 години ранку з вимірювання температури. Від батьків дізнаюся про самопочуття дитини, про характер стулу вдома.

Проводжу огляд дітей: шкіри, зіву, на педикульоз та коросту, контролюю вихователів, щоб вони правильно приймали дітей в групи і вели документацію по ранковому прийому дітей.

Забезпечую організацію оздоровчих заходів та здійснюю контроль за дотриманням режиму дня. Перевіряю санітарний стан приміщень, контролюю проведення провітрювання та кварцування груп.

Здійснюю контроль за проведенням ранкової гімнастики, фізкультурних занять та прогулянок дітей.

Готую дітей до лікарського огляду. Беру участь у огляді дітей лікарем, обстеження поглибленими фахівцями проводиться 1 раз на рік, згідно з графіком встановленим ГДБ№1. Під час цього огляду виявляємо дітей з патологією, беремо їх на "Д" облік і направляємо на лікування в дитячу поліклініку. Дітям з патологією кістково-м'язової системи проводимо лікувальну фізкультуру в дитячому садку.

Виконую всі призначення лікаря, проводжу обстеження дітей і співробітників на ентеробіоз (зішкріб та аналіз калу на яйця глист), забір матеріалів для бактеріологічних досліджень по епід. показаннями під час карантину.

Організовую здачу аналізів (кров, сеча клінічні, кров на цукор) для дітей йдуть до школи і для обстеження в тубдиспансері при позитивній реакції Манту.

Направляю дітей на консультацію в дитячу поліклініку. Оформляю медичні карти дітей старших груп, що йдуть в школу.

Проводжу облік відсутніх дітей по хворобі, ізолюю захворілих дітей, виконую призначення лікаря і процедури дітям, які перебували в ізоляторі.

Медичний блок складається з медкабінета, ізолятора та маніпуляційної.

Проводжу антропометричні вимірювання дітям (визначення маси тіла та росту) 1 раз на місяць - ясельні групи, 1 раз в квартал - садові групи, а в літній період 1 раз на місяць. Дані антропометричних вимірів реєструю у відповідному журналі та історії розвитку дитини.

Вимірювання ваги Вимірювання зросту

Проводжу профілактичні щеплення дітям, згідно з календарем щеплень і складати план на рік і щомісячно. Попередньо попереджаючи батьків про проведені щеплення усно і письмово.

З метою профілактики простудних захворювань у дитячому садку протягом усього року проводяться наступні загартовуючі заходи - точковий і щітковий масажі, ходьба босоніж по килиму з гудзиками, морської солі, полоскання порожнини рота розчином морської солі, влітку - водні обтирання, обливання стоп водою , ходьба босоніж, взимку - часникові намиста, вживання в їжу на обід цибулі та часнику. Два рази на рік проводжу за призначенням лікаря кварцове опромінення дітей (осінь і весна). Здійснюю контроль за щоденним прогулянкам на свіжому повітрі в будь-яку погоду.

Здійснюю контроль за якістю привезених продуктів, їх правильним зберіганням та дотриманням натуральних норм продуктів харчування.Веду контроль за термінами реалізації швидкопсувних продуктів. На харчоблоці контролюю технологію приготування їжі та санітарний стан.

Систематично готую заявки на медикаменти, бактерицидні препарати, деззасоби, одноразові шприци, медінструменти і апаратуру.

Мається аптечка невідкладної допомоги.

Проводжу санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу, дітей і батьків.

Організувала куточок "Здоров'я", де розміщую посезонно Санбюлетень, пам'ятки для батьків та інші методичні рекомендації. Випустила Санбюлетень на такі теми як - "Грип та заходи боротьби та профілактики з ним", "Туберкульоз", "Гострі кишкові інфекції. Шляхи зараження", "Обережно гриби!", "Педикульоз".

Серед персоналу проводжу бесіди і сан.мінімуми на такі теми - "Профілактика дитячого травматизму", "Санітарні норми утримання приміщень", "Перша допомога при невідкладних станах", "Правила миття посуду" і т.д.

Постійно веду контроль за санітарним станом всіх приміщень і території ЗДО, за своєчасним вивезенням сміття.

АНАЛІЗ роботи щодо збереження і зміцнення здоров’я дітей за 2017 рік та заходи щодо зміцнення здоров я дітей у 2018 році

На підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», наказу МОН та МОЗ України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах», наказу МОЗ України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», у зв’язку із закінченням 2017 року проведено аналіз захворюваності дітей за 2017 рік.

Питання збереження і зміцнення здоров’я дітей, створення безпечних умов перебування вихованців в закладі , забезпечення повноцінного психічного і фізичного розвитку є предметом постійної уваги колективу закладу. Протягом року проводилась систематична робота педагогічного колективу по укріпленню фізичного та психічного здоров’я дітей на основі особистісно-орієнтованого підходу, профілактики, корекції, загартування, організації безпечних умов життєдіяльності що забезпечило достатній рівень відвідування дітьми закладу – 72 відсотки, включаючи літні місяці відвідування (65 відсотків у 2016 році) від середньорічної кількості дітей. Слід зазначити, що зменшилась кількість пропущених днів 1 дитиною по хворобі - 1,8 днів (у 2017 році – 1.9 дня) .

Системний аналіз захворюваності дітей у 2017 році показав, що у порівнянні з минулим роком кількість захворювань ГВРІ та грипом зменшилась у дітей садового віку . Усього у 2017 році зареєстровано 76 випадків захворювань, з них: 26 - ясла, 50 - сад, у 2016 році 71 випадки, з них: 17- ясла, 54-сад.

У 2017 році із загальної кількості захворювань 39 випадків ГВРІ, 2 випадки кишкової інфекції, 31 випадків інших хвороб.

У 2016 році із загальної кількості захворювань 71 випадків ГВРІ, 4 кишкової інфекції, 26 випадків інших хвороб. Порівняно з 2016 роком зменшилась кількість захворювань на кишкові інфекції ГВРІ та грип, ветряну оспу що говорить про достатній рівень організації профілактичної роботи в ДНЗ. Слід відмітити зменшення кількості тубвіражних дітей – 1 дитина у 2017 році.

Рік Усього випадків захворювань Кишкова інфекція ГРВІ Ветряна оспа Пневмонія Інші захворюв
2017 76 2 39 - - 31
2016 71 4 40 1 - 26

Індекс здоров я у 2017 році склав 61 відсоток, у 2016 році 62 відсотки.

В закладі медичний кабінет забезпечено лікарськими засобами та виробами медичного призначення відповідно до наказу МОЗ України від 30.08.205 №432-496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі», створені належні умови для роботи медичного персоналу. У своїй роботі сестра медична старша здійснює систематичний контроль за додержанням санітарного законодавства, санітарно-епідеміологічними умовами утримання дітей, організацією повноцінного харчування, вихованням культурно-гігієнічних навичок.

Сестра медична старша здійснює контроль за дотриманням режиму дня та навчальних навантажень згідно з віком дитини, профілактикою травматизму, профілактикою гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь .

В 2017 році забезпечено медичне обслуговування дітей із залученням діагностичної бази та лікарів-спеціалістів (в основному старші групи). Відзначено зменшення рівня захворювань кістково-м”язової системи (порушення осанки, плоскостопості), захворювань , зору.

Найменша захворюваність відзначена в групах № 8 (5-й р.ж.) вихователь Гулага О.П., № 7 (5-й р.ж.) вихователь Гречаніченко Л.Г.

Облік проведених профілактично-оздоровчих заходів показав, що діти, які пройшли оздоровлення в закладі, хворіли менше на простудні захворювання ніж діти, що за різними причинами не відвідували заклад. Підтримка захворюваності дітей на достатньому рівні зумовлено використанням таких заходів:

1. Проведенню системи профілактично-оздоровчих заходів, спрямованих на профілактику сезонного росту захворюваності, компенсацію весняної вітамінної недостатності і загартування.

2. Проведенню різних форм фізичної культури протягом дня.

3. Індивідуалізації та диференціації освітнього процесу.

4. Постійною співпрацею з сім’єю.

5. Контролем за дотриманням норм і правил гігієни та харчування дошкільників.

6. Контролем за фізичним розвитком дітей.

Проведений аналіз захворюваності дітей за 2017 рік дає підставу стверджувати, що протирецидивний курс оздоровлення проводиться в повному обсязі, але несистематично проводиться аромотерапія, часникотерапія, санація носової порожнини, що дає негативний результат і потребує покращення та поновлення в 2018 році.

Слід відмітити, що на низькому рівні проводиться робота з батьками щодо системного формування у дітей свідомого ставлення до свого здоров’я, вихованню здорового способу життя.

Заходи щодо зміцнення здоров я дітей у 2018 році

1. Провести детальний аналіз причин відсутності дітей садового та раннього віку, розглянути питання на нарадах при завідувачі та батьківських зборах.

2. Вихователю-методисту Верхівській О.А.:

2.1. Контролювати систему роботи вихователей з батьками з питань профілактики захворювань та загартування дітей в групах і вдома.

2.2. Провести круглий стіл з сім’ями часто хворіючих дітей за темою: „Система фізичного гарту в дошкільному закладі і сім’ї”.

2.3. Проводити медико-педагогічний контроль занять з фізичної культури.

3. Сестрі медичній старшій Сорокіной О.Л.:

3.1. Підтримувати зв’язок з дитячою лікарнею №1 з метою контролю захворюваності дітей.

3.2. Здійснювати контроль за організацією рухового режиму дітей, проведенням оздоровчо-фізкультурних заходів і заходів щодо загартування дітей.

3.3. Розробити заходи по зниженню захворюваності дітей та проводити протиепідемічні заходи.

3.4. Контролювати проведення загартовуючих та профілактичних заходів вихователями протягом дня.

3.5. Здійснювати медико-педагогічний контроль за проведенням фізкультурних занять.

3.6. Контролювати дотримання особистої гігієни дітьми та персоналом.

3.7. Проводити санітарно-просвітницьку робота (консультації, семінари) для батьків та працівників з питань профілактики захворювань, здорового способу життя, загартування, раціонального харчування дітей.

4. Вихователям всіх груп:

4.1. Проводити роз’яснювальну роботу з батьками на тему загартування дітей, профілактики захворювань на ГРВІ та грип.

4.2. Перевірити доцільність прийнятої в групі системи загартування.

4.3. Дотримуватись санітарних вимог одягу дітей відповідно до погодних умов та температури в групах, а також при проведенні фізичних вправ.

4.4. Використовувати традиційні та нетрадиційні методи загартування дітей .

Поради лікаря

Батьків часто лякає підвищення захворюваності дітей у перші місяці після вступу до дитячого закладу. Нічого дивного: переміщення маленької людини з домашніх умов у заклад дошкільної освіти без попередньої підготовки є для неї серйозним випробуванням, стресовою ситуацією.

Підготовка дитини до вступу в дитячий колектив – це система виховання, розпочата з перших днів життя дитини. Полягає вона в максимальному наближенні методів і прийомів виховання та режиму в домашніх умовах до умов закладів дитячої освіти, а також розвиток навичок самообслуговування. Стежте, щоб не виникали і не закріплювалися негативні звички – смоктання пустушки, годування через соску, заколисування перед сном та ін. Якщо такі звички уже виникли – треба саме зараз поступово, але наполегливо відучувати від них дитину.

Величезне значення для «вживання» дитини в нові обставини має її вихованість, тобто комплекс адекватних реакцій на різні прояви зовнішнього середовища. Намагайтеся ще вдома зняти підвищену збудженість, нервовість, невміння дослухатися до інших, рахуватися з ними, відчуття себе «центром землі».

На час вступу до закладу дошкільної освіти в малюка повинні бути сформовані гігієнічні навички, вміння користуватися горщиком.

Слід також закріплювати позитивну емоційну реакцію на акт годування. Не допускайте під час прийому їжі «концертів» домочадців, бо таке «стояння на вухах» призводить лише до погіршення процесу травлення.

Що треба знати батькам?

Корисні поради та статті

Щеплення: ризики та переваги (відео)

Календар профілактичних щеплень

Кiлькiсть переглядiв: 332