Шановні батьки!

Рекомендуємо переглянути відео Тофік Шахвердієв ''О любви''


Кілька коротких правил


1. Показуйте дитині, що її люблять такою, якою вона є, а не за якісь досягнення.
2. Не можна ніколи (навіть у пориві гніву) говорити дитині , що вона гірша за інших.
3. Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які її запитання .
4. Намагайтесь щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною.
5. Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками , але й із дорослими.
6. Не соромтесь підкреслювати,що ви пишаєтеся своїм малюком.
7. Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини.
8. Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно.
9. Оцінюйте тільки вчинки, а не її саму.
10. Не домагайтеся успіху силою. Примус – найгірший варіант морального виховання . Примус у сім’ї порушує особистість дитини .
11. Визнайте право дитини на помилку.
12. Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів.
13. Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі.
14. І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте , як її виховувати.


Що таке доброта?

На це питання відповідь прочитаємо в тлумачному словнику Ожегова:«Доброта - це чуйність, душевна прихильність до людей, прагнення робити добро іншим».

Доброта - це дуже складне і багатогранне якість особистості.Виділено сім основних щаблів доброти.

Дружелюбність - відкрите й довірче ставлення до людей.

Чесність - щирість і правдивість у вчинках і думках.

Чуйність - готовність допомагати іншим людям.

Совість - моральна відповідальність за свої вчинки.

Співчуття - співчуття, співпереживання, вміння відчувати чужий біль.

Шляхетність - висока моральність, самовідданість.

Любов - глибоке сердечне почуття, вищий ступінь позитивного ставлення.

Не секрет, що багато молоді батьки вважають, що дитину треба виховувати не доброту, а сильний характер, який допоможе йому в житті. На думку таких дорослих, сьогодні виживає і процвітає той, кого відрізняють себелюбство, наполегливість, вміння відстоювати свої інтереси за будь-яку ціну.

Така педагогічна позиція, коли доброта протиставляється «агресивним» якостей особистості, помилкова і шкідлива не тільки для суспільства, але і для самих дітей, незалежно від того, росте в сім'ї хлопчик чи дівчинка. Справжні вольові якості не тільки не виключають доброти, чуйності й чуйності, але в значній мірі повинні визначатися ними. В іншому ж випадку з людини виростає жорстокосерда егоїст.

Виховувати в дитині доброту і чуйність потрібно з такою ж, якщо не з більшою наполегливістю і послідовністю, як і силу волі. І найголовніше - виховати доброту можна тільки добром.

Виховання дитини не повинно розумітися як регламентування його поведінки і читання йому моральних проповідей. Дуже важливо, щоб дитина якомога раніше відчув реальність чужого страждання і співчував йому, щоб умів любити, жаліти, прощати, допомагати. Завдання батьків - створити і постійно підтримувати в своїй сім'ї атмосферу любові і доброти, милосердя і взаємодопомоги.

Батьки - перші провідники малюка в розумінні і засвоєнні моральних вимог, що допомагають йому набувати соціального досвіду. Те, що посіяно батьками в сім'ї, буде рости все життя. А «сіють» батьки головнимчином за допомогою особистого морального прикладу. Виховання будується на прикладі життя батька і матері, воно завжди активно, незалежно від того, говорять в родині про мораль і норми поведінки чи ні.

У наші дні сталася, якщо можна так сказати, підміна понять. Іноді доводиться чути щось подібне: «Хлопчик з благополучної сім'ї. Мама - економіст процвітаючої компанії. У тата свій бізнес. Як же ця дитина могла так жахливо вчинити?» Але добробут сім'ї визначається не її матеріальним становищем, високим рівнем внутрішньородинної моральності, коли дорослі члени сім'ї усім своїм поведінкою (а не моралями) виховують у дітей чуйність та співпереживання.

Графік роботи Спілкуючись з дитиною, не забувайте подавати йому приклади доброти.

Далеко не всі батьки розуміють, щовиховання починається з доброти заохочення за хороший вчинок.Ось малюк вперше простягнув мамі свою іграшку. «Ах, яка чудова пірамідка! - повинна сказати йому вона. - Як мені хочеться пограти з нею. І як добре ти зробив, що дав мені цю іграшку! Спасибі тобі, мій добрий малюк!» Мама ж замість цих слів квапливо, не помічаючи першого великодушності і доброти своєї дитини, говорить зовсім інше: «Грай сам. Це ж твоя пірамідка!»

Вчить доброті дорослий, ненав'язливо привертає увагу малюка, передусім, до особистості іншої дитини: «Не ображай дівчинку»; «Малюк заплакав, підійди і заспокой його»; «Дай хлопцеві свою машинку пограти, вона йому сподобалася».

Сутність доброти - здатність співпереживати.Нерідко дорослі дозволяють дитині ображати тварин. Якщо карапуз замахнувся палицею на пташку або кішку, не варто сміятися, виправдовувати його, вважаючи, що він ще маленький, нічого не розуміє. Треба спокійно, але впевнено сказати про невдоволення його поведінкою. Можливо, малюк захоче повторити свій експеримент, але батьки повинні бути непохитними.

Таких уроків потрібно чимало. Починати треба дуже рано. Прищеплювати добрі почуття потрібно, спираючись на те хороше, що вже сформувалося в характері або починає складатися.

Починати виховувати в дітях такі, здавалося б, «старомодні», але необхідні для виживання в соціумі якості, як доброта, взаємодопомога, поступливість, потрібно вже з самих ранніх років. Не варто думати, що діти віком до 3х років мало що розуміють і нічого не запам'ятовують. Як раз-таки у цей період усі їх істота готова вчитися і пізнавати світ, засвоювати його закони і правила. Все, що він бачить і чує в перші роки життя, відкладається на підкірці головного мозку. Так що згодом він може і не згадати, що саме в 1 рік і 1 місяць мама йому сказала: «Потрібно піклуватися про братів наших менших», але буде це знати як би інтуїтивно, як само собою зрозуміле.

Почніть прищеплювати своїм дітям співчуття до людей, вміння співпереживати, радіти чужому щастю, любов і повагу до природи, рослин, тварин. Для цього доведеться почати з себе, адже батьки - це самий головний зразок для наслідування.

Говорите про складне просто

Для духовного виховання дітей дуже важливо читати дитині повчальні казки зі щасливим кінцем, в яких добро завжди перемагає зло. Краще, якщо в дитячій книжці з казками будуть барвисті малюнки, за якими можна пояснити самим маленьким діткам своїми словами, що відбувається.

Дітям постарше (від 2-3 років) можна дозволяти дивитися добрі повчальні мультфільми або дитячі телепередачі, де головні герої вчаться творити добро. Діти набагато яскравіше сприймають зорові образи.

Як заохочувати або карати дитину

Також дуже важливо заохочувати дитину за правильні вчинки, даючи йому зрозуміти, що люди на добрі справи завжди відповідають вдячністю і можуть нагородити того, хто їм допоміг в біді.

Якщо ж ваша дитина вчинив якусь капость (вдарив дворову кішку, вирвав з коренем ні в чому неповинний квітка), поговоріть з ним, як з дорослим, поясніть, що за такі вчинки завжди карають. Але якщо ви бачите, що малюк кається, допоможіть йому загладити свою провину (погладьте і нагодуйте скривджену кішку, посадіть вирваний квітка на місце).

Караючи, подумай!? Навіщо?!

Сім правил про покарання:

1. Покарання не повинно шкодити здоров'ю - ні фізичному, ні психічному. Покарання має бути корисним.

2. Якщо є сумніви, карати чи не карати - не карайте.

3. Покарання не за рахунок любові, щоб не сталося, не позбавляйте дитину заслуженої похвали чи винагороди.

4. Строк давності. Краще не карати, ніж карати із запізненням. Запізнілі покарання навіюють дитині минуле, не дають стати іншим

5. Покараний - пробачений (про старі гріхи ні слова)

6. Карайте, але не принижуйте.

7. Покарання повинно бути зрозуміло. Дитина повинна точно знати чому його покарали.

Найголовніше - не забувайте, що дитина, як дзеркало, відображає поведінку своїх батьків. Розвивайтеся самі духовно, і ваш малюк буде рости слідом за вами!

Поради батькам у вихованні дітей

1. Ніколи не виховуйте в поганому настрої.

2. Чітко визначте, що ви хочете від дитини і поясніть йому це. А також дізнайтеся, що він думає з цього приводу.

3. Уявіть дитині самостійність, не контролюйте кожен крок.

4. Оцінюйте вчинок, а не особистість. Сутність людини і її окремі вчинки - не одне і те ж.

5. Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в нього. Незважаючи на його помилки.

6. Батько (вихователь) повинен бути твердим, але добрим.

Одна із заповідей у вихованні дітей - дитина має бути добрим, щедрим, вміти ділиться з друзями, з великою радістю віддавати, ніж брати. У висновку хочеться всім батькам сказати побажання з вірша А. Татьянічевой.

«Я бажаю, щоб з вами

Людям було веселіше,

Щоб добрими очима

Ви дивилися на людей,

Щоб були справедливі

І в рішеннях мудрі.

До людей будете ви ласкаві -

Люди будуть до вас ласкаві!».


Шановні батьки!

Життя в умовах великого міста потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку зовнішнього світу.

Особиста базпека дитини

Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та виконувати наступні правила:

1.Не залишати дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час.

2.Навчати дітей користуватися дверним вічком.

З.Не дозволяти відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму.

4.Не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці.

5.Вчити користуватися телефоном для виклику служб 101,102,103,104.

6.Забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними.

7.Забороняти грати ріжучими, гострими та вибуховонебезпечними предметами.

8.Забороняти користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також
заходити у ліфт з незнайомими людьми.

9.Вчити дітей звертатися за допомогою до людей, які працюють у правоохоронних органах.

10. Не дозволяти дражнити тварин. Попереджувати зародження в дитині жорстокого відношення до "друзів наших менших".

Шановні батьки! Проявляйте терпіння і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я.

Сподіваємось, що ця пам'ятка допоможе Вам зберегти дитину від біди!

ПАМ'ЯТКА з попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей дошкільного віку

Шановні батьки! Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.

Безпека дорожнього руху У попередженні дорожньо-транспортних випадків з дітьми важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованого поводження на вулицях і дорогах. Щоб на допустити лиха на дорозі, Вам необхідно:

• вчити переходити вулиці на зелений сигнал світлофора, у встановленихмісцях та підземними переходами;

•не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортнимизасобами;

•вчити дітей правильно обходити транспорт, що стоїть: автобус,тролейбус – позаду, трамвай – спереду;

•не дозволяти дітям самостійно їздити на громадському транспорті;

•не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;

•не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися на велосипеді, ковзанах,санчатах, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу неї – це може коштувати дитині життя;

•не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїмприкладом не заохотити дітей;

• не подавати дітям негативних прикладів, порушуючи правила дорожнього руху.

СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО ВИ ПРИСЛУХАЄТЕСЬ ДО НАШИХ ПОРАД!
Кiлькiсть переглядiв: 1299