/Files/images/2222.jpeg

Поради лікаря

Батьків часто лякає підвищення захворюваності дітей у перші місяці після вступу до дитячого закладу. Нічого дивного: переміщення маленької людини з домашніх умов у заклад дошкільної освіти без попередньої підготовки є для неї серйозним випробуванням, стресовою ситуацією.

Підготовка дитини до вступу в дитячий колектив – це система виховання, розпочата з перших днів життя дитини. Полягає вона в максимальному наближенні методів і прийомів виховання та режиму в домашніх умовах до умов закладів дитячої освіти, а також розвиток навичок самообслуговування. Стежте, щоб не виникали і не закріплювалися негативні звички – смоктання пустушки, годування через соску, заколисування перед сном та ін. Якщо такі звички уже виникли – треба саме зараз поступово, але наполегливо відучувати від них дитину.

Величезне значення для «вживання» дитини в нові обставини має її вихованість, тобто комплекс адекватних реакцій на різні прояви зовнішнього середовища. Намагайтеся ще вдома зняти підвищену збудженість, нервовість, невміння дослухатися до інших, рахуватися з ними, відчуття себе «центром землі».

На час вступу до закладу дошкільної освіти в малюка повинні бути сформовані гігієнічні навички, вміння користуватися горщиком.

Слід також закріплювати позитивну емоційну реакцію на акт годування. Не допускайте під час прийому їжі «концертів» домочадців, бо таке «стояння на вухах» призводить лише до погіршення процесу травлення.

Пам'ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій

З початком холодної пори року в Україні різко зростає кількість гострих респіраторно-вірусних інфекцій як серед дорослого, так і серед дитячого населення. Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ та ГРЗ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

· уникати скупчень людей;

· користуватися одноразовими масками;

· регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;

· повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;

· мати чисті руки;

· користуватися лише одноразовими паперовими серветками і рушниками.

Також не слід забувати і про вакцинацію. Це найефективніший спосіб захистити організм від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Що треба знати батькам?

Корисні поради та статті

Щеплення: ризики та переваги (відео)

Календар профілактичних щеплень

Кiлькiсть переглядiв: 1568