Тематичне заняття на тему: "Срітення Господнє". Метою заняття є узагальнення знань дітей про зимові календарно-обрядові свята, народні прикмети. Розширити уявлення дошкільників про свято Стрітення, історію його виникнення, традиції з ним пов’язані.

Люди вірили:птахи на своїх крилах приносять з далекого вирію весну, проганяють люту зиму.

Ластівочка на своїх крилах до господаря приносить радість—весну, жайворонок приносить весну на ниви—поля. Добрі вісники весни зозуля, соловейко, горлички — лісові, дикі голуби —садам, гаям та до лісу; воді — гоголь—качка, чорногуз—лелека.

На заняттях розвивається пізнавальна активність, залучається дітей до української національної обрядовості, народної творчості. Розвивається пам’ять, увага, мовлення, збагачувається і активізувується словник вихованців, викликається у дітей позитивний настрій, емоційний відгук на заняття